Het schansspringen vanaf de grote schans voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2018 vond plaats op 16 en 17 februari 2018 in het Alpensia Jumping Park. Regerend olympisch kampioen was de Pool Kamil Stoch. Stoch wist met succes zijn titel te verdedigen.
Tijdschema Datum Lokale tijd MET Ronde 16 februari 21:30 13:30 Kwalificatie 17 februari 21:30 13:30 Finale
Uitslag Kwalificatie Via de kwalificatie plaatsen 50 schansspringers zich voor de finale."The International Ski Competition Rules (ICR), Book III, Ski Jumping", FIS, oktober 2017 # Bib Naam Land Sprong Totaal Opm. Afstand (m) Afstandspunten Jurypunten 1 52 Robert Johansson 135.0 78.0 55.5 131.9 Q 2 53 Johann André Forfang 137.0 81.6 57.0 128.7 Q 3 33 Ryoyu Kobayashi 143.5 93.3 52.0 127.6 Q 4 55 Andreas Wellinger 135.0 78.0 56.0 127.1 Q 5 38 Michael Hayböck 133.5 75.3 55.5 126.9 Q 6 54 Daniel-André Tande 131.5 71.7 55.5 126.5 Q 7 57 Kamil Stoch 131.5 71.7 56.0 125.6 Q 8 40 Maciej Kot 138.0 83.4 55.0 124.8 Q 9 48 Markus Eisenbichler 135.0 78.0 52.5 123.6 Q 10 41 Simon Ammann 140.0 87.0 50.0 122.6 Q 11 51 Stefan Kraft 131.0 70.8 55.5 121.1 Q 12 44 Karl Geiger 130.5 69.9 53.0 117.7 Q 13 56 Richard Freitag 130.0 69.0 55.0 116.8 Q 14 49 Dawid Kubacki 127.0 63.6 54.0 114.7 Q 15 45 Jernej Damjan 132.5 73.5 55.5 113.7 Q 16 23 Jevgeni Klimov 136.0 79.8 54.0 111.8 Q 17 43 Peter Prevc 125.0 60.0 53.5 111.0 Q 18 46 Stefan Hula Jr 127.0 63.6 53.5 110.4 Q 19 47 Andreas Stjernen 128.5 66.3 54.0 110.2 Q 20 28 Antti Aalto 133.0 74.4 54.0 109.3 Q 21 16 Aleksej Romasjov 136.0 79.8 53.0 108.9 Q 22 36 Noriaki Kasai 122.5 55.5 54.0 104.2 Q 23 31 Čestmír Kožíšek 132.5 73.5 54.0 104.0 Q 24 32 Gregor Deschwanden 128.0 65.4 53.0 103.5 Q 25 25 MacKenzie Boyd-Clowes 124.5 59.1 53.0 102.4 Q 26 30 Denis Kornilov 129.0 67.2 52.5 101.7 Q 27 35 Clemens Aigner 119.5 50.1 52.0 98.5 Q 27 35 Taku Takeuchi 120.5 51.9 52.5 98.5 Q 29 2 Andreas Alamommo 129.5 68.1 53.5 97.7 Q 30 42 Anže Semenič 119.5 50.1 51.0 97.5 Q 31 22 Vladimir Zografski 123.0 56.4 52.5 94.3 Q 32 24 Alex Insam 123.0 56.4 52.0 93.1 Q 33 14 Michail Nazarov 122.0 54.6 51.0 92.3 Q 34 20 Jonathan Learoyd 124.0 58.2 52.5 92.1 Q 35 29 Kevin Bickner 122.5 55.5 51.0 91.1 Q 36 7 Janne Ahonen 119.0 49.2 52.0 90.8 Q 37 50 Junshirō Kobayashi 115.0 42.0 49.5 89.5 Q 38 3 Michael Glasder 124.5 59.1 51.0 88.7 Q 39 1 Artti Aigro 121.5 53.7 51.0 86.8 Q 40 37 Manuel Fettner 111.0 34.8 49.5 84.8 Q 41 27 Roman Koudelka 116.5 44.7 51.0 80.9 Q 42 8 Davide Bresadola 117.0 45.6 50.5 80.0 Q 43 12 Jarkko Määttä 116.5 44.7 51.0 79.0 Q 44 18 Martti Nõmme 114.0 40.2 49.5 77.2 Q 45 13 Viktor Polášek 110.5 33.9 49.5 77.1 Q 46 17 Choi Se-ou 114.5 41.1 50.0 73.5 Q 47 6 Sergej Tkatsjenko 111.0 34.8 49.0 70.9 Q 48 21 Vincent Descombes Sevoie 114.0 40.2 49.5 69.9 Q 49 39 Tilen Bartol 103.5 21.3 46.0 69.6 Q 50 19 Sebastian Colloredo 107.5 28.5 49.5 68.1 Q 51 26 William Rhoads 115.0 42.0 45.0 67.9 52 4 Lukáš Hlava 106.5 26.7 48.0 62.2 53 5 Casey Larson 104.5 23.1 47.0 61.1 54 10 Federico Cecon 100.5 15.9 47.0 50.3 55 9 Kim Hyun-ki 101.5 17.7 46.5 46.4 56 11 Fatih Arda İpcioğlu 96.5 8.7 46.5 36.4 15 Kevin Maltsev
Finale Rang Bib Naam Land Eerste sprong Tweede sprong Totaal Afstand (m) Punten # Afstand (m) Punten #50 Kamil Stoch 135.0143.8 1 136.5 141.9 3 285.748 Andreas Wellinger 135.5138.8 3 142.0 143.5 2 282.345 Robert Johansson 137.5 138.3 4 134.5 137.0 6 275.347 Daniel-André Tande 131.0128.9 15 138.5 144.2 1 273.146 Johann André Forfang 133.0132.1 9 134.5 139.5 4 271.631 Michael Hayböck 140.0140.4 2 131.0 127.3 9 267.737 Karl Geiger 132.0129.5 14 137.5 138.1 5 267.640 Andreas Stjernen 134.5134.7 6 131.5 132.6 7 267.349 Richard Freitag 130.0131.5 11 127.5 128.5 8 260.01042 Dawid Kubacki 134.5137.4 5 126.0 120.6 17 258.01036 Peter Prevc 134.0132.4 8 127.5 125.6 11 258.01026 Ryoyu Kobayashi 135.5134.0 7 128.0 124.0 15 258.01334 Simon Ammann 133.5131.6 10 130.5 125.0 13 256.61441 Markus Eisenbichler 130.0128.7 16 130.5126.7 10 255.41539 Stefan Hula Jr 132.0131.2 12 129.5 122.2 16 253.41638 Jernej Damjan 130.0124.0 18 130.5124.3 14 248.31732 Tilen Bartol 130.5122.4 19 130.0125.1 12 247.51844 Stefan Kraft 131.5130.6 13 125.5 116.8 21 247.41933 Maciej Kot 128.5124.2 17 129.5120.4 18 244.62022 Kevin Bickner 129.5121.9 20 124.0113.5 23 235.42119 MacKenzie Boyd-Clowes 127.5117.4 23 126.0117.9 20 235.32227 Taku Takeuchi 124.0114.1 27 125.5120.1 19 234.22318 Alex Insam 127.5118.0 22 125.0114.4 22 232.42443 Junshirō Kobayashi 122.0114.8 26 122.0110.0 24 224.82520 Roman Koudelka 125.5115.9 25 122.0107.1 25 223.02617 Jevgeni Klimov 125.0116.4 24 118.0104.2 26 220.62735 Anže Semenič 127.0118.1 21 120.0102.4 27 220.5285 Janne Ahonen 124.5110.6 30 115.5100.0 28 210.62924 Čestmír Kožíšek 124.5112.0 28 113.093.1 29 205.13023 Denis Kornilov 122.5111.2 29 110.585.1 30 196.33128 Clemens Aigner 121.0110.0 31 Uitgeschakeld3230 Manuel Fettner 124.0109.8 32 3329 Noriaki Kasai 121.0107.9 33 342 Andreas Alamommo 120.0107.6 34 3516 Vladimir Zografski 119.5105.9 35 3625 Gregor Deschwanden 123.0105.8 36 3721 Antti Aalto 121.5105.7 37 387 Jarkko Määttä 122.0105.7 38 399 Mikhail Nazarov 120.0103.4 39 4013 Sebastian Colloredo 121.0102.7 40 4114 Jonathan Learoyd 119.5100.1 41 4210 Aleksej Romasjov 119.099.8 42 4312 Martti Nõmme 118.096.5 43 448 Viktor Polášek 116.594.4 44 4511 Choi Se-ou 114.093.2 45 463 Michael Glasder 114.090.5 46 476 Davide Bresadola 124.089.1 47 481 Artti Aigro 107.079.4 48 494 Sergej Tkatsjenko 107.573.5 49 5015 Vincent Descombes Sevoie 105.072.9 50
Bronvermelding Uitslag kwalificatie Uitslag
Mannen 106