De kwalificatiefase voor het hoofdtoernooi van de UEFA Europa League 2022/23 begon op 4 augustus en eindigde op 25 augustus 2022. In totaal namen 27 teams deel aan de kwalificatiefase.
Data Alle lotingen vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland. FaseRondeDatum lotingHeenwedstrijdTerugwedstrijd KwalificatieDerde kwalificatieronde18 juli 20224 augustus 202211 augustus 2022Play-offPlay-offronde1 augustus 202218 augustus 202225 augustus 2022
Instroming per ronde In onderstaande lijst is te zien welk land wanneer instroomde en met hoeveel teams het deelnam. Teams nieuw deze ronde:Teams van de vorige ronde:Teams vanuit de Champions League:Derde kwalificatierondeKampioenen (10 teams) 10 verliezers vanuit de tweede kwalificatieronde (Kampioenen) van de Champions League Niet-kampioenen (4 teams) 2 bekerwinnaars van de landen 16–17 2 verliezers vanuit de tweede kwalificatieronde (Niet-kampioenen) van de Champions League Play-offronde (20 teams) 7 bekerwinnaars van de landen 9–15 7 winnaars van de derde kwalificatieronde (Kampioenen en Niet-kampioenen) 6 verliezers vanuit de derde kwalificatieronde (Kampioenen) van de Champions League
Deelnemende clubs Onderstaande tabel geeft alle deelnemende clubs weer. Ook toont het in welke ronde de club van start ging en in welke ronde het werd uitgeschakeld. CompetitieDerde kwalificatierondePlay-offronde Team Coeff. Team Coeff.Kampioenen NK Maribor 1.1 14.000 Olympiakos Piraeus 1.141.000 Slovan Bratislava 1.1 13.000 KAA Gent 227.500 F91 Dudelange 1.1 8.500 Malmö FF 1.123.500 Linfield FC 1.1 7.000 PFK Loedogorets 2.123.000 KF Shkupi 1.1 4.500 Sheriff Tiraspol 2.122.500 Niet-kampioenen FK Partizan 1 24.500 Ferencváros 2.115.500 1. FC Slovácko 1 5.560 Fenerbahçe SK 1.214.500 Apollon Limasol 2.114.000 HJK Helsinki 1.1 8.500 FK Žalgiris 2.1 8.000 Austria Wien 2 7.770 AEK Larnaca 1.2 7.500 Heart of Midlothian 2 7.380 Omonia Nicosia 2 7.000 Shamrock Rovers 1.1 7.000 FC Zürich 1.1 7.000 Sivasspor 2 6.500 SK Dnipro-1 2 6.360 Silkeborg IF 2 5.435 Pjoenik Jerevan 2.1 4.250LegendaSymbool/kleur1 Ingestroomd in de derde kwalificatieronde1.1 Ingestroomd in de derde kwalificatierondevia de tweede kwalificatieronde van de Champions League (kampioenen)1.2 Ingestroomd in de derde kwalificatierondevia de tweede kwalificatieronde van de Champions League (niet-kampioenen)2 Ingestroomd in de play-offronde2.1 Ingestroomd in de play-offrondevia de derde kwalificatieronde van de Champions League (kampioenen) Door naar het hoofdtoernooi van de Europa League Door naar het hoofdtoernooi van de Conference League
Kwalificatiefase De UEFA hanteert de volgende voorwaarden bij de lotingen. Clubs uit de landen Servië en Kosovo kunnen niet tegen elkaar loten. Dit geldt ook voor de landen Bosnië en Herzegovina en Kosovo, maar ook voor Armenië en Azerbeidzjan, Wit-Rusland en Oekraïne en Armenië en Turkije.: Mochten deze voorwaarden zich toch voordoen, dan wordt er geschoven met de wedstrijden om toch een juiste loting te krijgen. De wedstrijden vanaf de derde kwalificatieronde worden over twee wedstrijden gespeeld (heen en terug). Bij een gelijke eindstand over twee wedstrijden werd er overgegaan op het spelen van een verlenging en als dat nodig was een strafschoppenserie. Bij de lotingen werd op basis van de UEFA Clubcoëfficiënt een lijst opgemaakt met geplaatste en ongeplaatste clubs, daarbij werd een geplaatste club gekoppeld aan een ongeplaatste club, tenzij er alleen nog maar geplaatste of ongeplaatste clubs over waren. In dat geval werd de loting open. Deze lijst werd in een aantal gevallen weer onderverdeeld in groepen om de loting zo snel en makkelijk mogelijk te laten verlopen. Deze groepen werden via een voorloting bepaald.
Derde kwalificatieronde De loting vond plaats op 18 juli 2022 UEFA Europa League third qualifying round draw UEFA, 18 juli 2022. Gearchiveerd op 22 april 2023.. De derde kwalificatieronde bestond uit twee aparte constructies: een voor kampioenen en een voor niet-kampioenen. De heenwedstrijden werden gespeeld op 4 augustus, de terugwedstrijden op 11 augustus 2022. De verliezende clubs uit beide constructies stroomden door naar de play-offronde van de UEFA Europa Conference League 2022/23.
Loting Kampioenen Aan de derde kwalificatieronde voor kampioenen deden 10 clubs mee: de 10 verliezende clubs die instroomden vanuit de tweede kwalificatieronde (kampioenen) van de UEFA Champions League 2022/23 hadden een ongeplaatste status.
Geplaatst Ongeplaatst Team Coeff. Team Coeff. NK Maribor * 14.000 Slovan Bratislava * 13.000 HJK Helsinki * 8.500 F91 Dudelange * 8.500 Malmö FF * (8.000) Olympiakos Piraeus * (7.000) Linfield FC * 7.000 Shamrock Rovers * 7.000 FC Zürich * 7.000 KF Shkupi * 4.500LegendaSymbool:Betekenis: *Deze clubs waren tijdens de loting nog niet bekend (.....)door op de coëfficiënt van de ongeplaatste tegenstander uit de tweede kwalificatieronde (kampioenen) UEFA Champions League
Niet-kampioenen Aan de derde kwalificatieronde voor niet-kampioenen deden 4 clubs mee: 2 nieuwe clubs hadden een geplaatste status en de 2 verliezende clubs die instroomden vanuit de tweede kwalificatieronde (niet-kampioenen) van de UEFA Champions League 2022/23 hadden een ongeplaatste status.
Geplaatst Ongeplaatst Team Coeff. Team Coeff. FK Partizan 24.500 Fenerbahçe SK * 14.500 1. FC Slovácko 5.560 AEK Larnaca * 7.500LegendaSymbool:Betekenis: *Deze clubs waren tijdens de loting nog niet bekend
Uitslag loting en uitslagen
!colspan=5|Kampioenen
!colspan=5|Niet-kampioenen
Wedstrijden Heen- en terugwedstrijden
Play-offronde Aan de play-offronde deden 20 clubs mee: 7 nieuwe clubs, de 7 winnaars van de derde kwalificatieronde uit beide constructies en de 6 verliezers van de derde kwalificatieronde (kampioenen) van de UEFA Champions League 2022/23. De loting vond plaats op 2 augustus 2022 UEFA Europa League play-off round draw UEFA, 2 augustus 2022. Gearchiveerd op 26 april 2023.. De heenwedstrijden werden gespeeld op 18 augustus, de terugwedstrijden op 25 augustus 2022. De verliezende clubs stroomden door naar de groepsfase van de UEFA Europa Conference League.
Loting Team Coeff. Team Coeff. Olympiakos Piraeus 41.000 FK Žalgiris 8.000 KAA Gent 27.500 Austria Wien 7.770 AEK Larnaca (24.500) Heart of Midlothian 7.380 Malmö FF 23.500 Omonia Nicosia 7.000 PFK Loedogorets 23.000 Shamrock Rovers 7.000 Sheriff Tiraspol 22.500 FC Zürich (7.000) Ferencváros 15.500 Sivasspor 6.500 Fenerbahçe SK 14.500 SK Dnipro-1 6.360 Apollon Limasol 14.000 Silkeborg IF 5.435 HJK Helsinki (14.000) Pjoenik Jerevan 4.250LegendaSymbool:Betekenis: (.....)Door op de coëfficiënt van de tegenstander uit de vorige ronde
Voorloting De 20 clubs werden verdeeld over 4 prioriteitsgroepen en de indeling was als volgt:
Prioriteit 1: 6 clubs van de hoogste geplaatste landen die in deze ronde waren ingeschreven. Prioriteit 2: 6 verliezers van de derde kwalificatieronde (kampioenen) van de UEFA Champions League 2022/23. Prioriteit 3: 5 winnaars van de derde kwalificatieronde (kampioenen). Prioriteit 4: De resterende club van de laagste geplaatste land die in deze ronde was ingeschreven en 2 winnaars van de derde kwalificatieronde (niet-kampioenen).
Prioriteit 1Prioriteit 2Prioriteit 3Prioriteit 4 KAA Gent Austria Wien Heart of Midlothian Sivasspor SK Dnipro-1 Silkeborg IF PFK Loedogorets * Sheriff Tiraspol * Ferencváros * Apollon Limasol * FK Žalgiris * Pjoenik Jerevan * Olympiakos Piraeus * Malmö FF * HJK Helsinki * Shamrock Rovers * FC Zürich * Fenerbahçe SK * AEK Larnaca * Omonia Nicosia ** * Deze clubs waren tijdens de loting nog niet bekend.** Na de herindeling van de toegangslijst werd Omonia Nicosia vrijgeloot voor de derde kwalificatieronde voor niet-kampioenen, maar voor de loting werd Omonia Nicosia toch in de Prioriteit 4-groep geplaatst.De procedure van de loting was als volgt:Clubs uit dezelfde landen konden tegen elkaar loten.1. Drie clubs uit Pot 1 (prioriteit 1) werden gekoppeld aan de drie clubs in Pot 4 (prioriteit 4).2. De drie overgebleven clubs van Pot 1 (prioriteit 1) werden vervolgens gekoppeld aan clubs uit Pot 3 (prioriteit 3).3. De twee overgebleven Pot 3 (prioriteit 3) clubs werden vervolgens gekoppeld aan clubs uit Pot 2 (prioriteit 2).4. De vier overgebleven Pot 2 (prioriteit 2) clubs werden vervolgens een voor een geloot om de negende en tiende wedstrijden te voltooien (open loting).
Uitslag loting en uitslagen
Wedstrijden Heen- en terugwedstrijden
Topscorers Legenda Pos. Positie Speler Naam speler Club Naam club Wed Aantal gespeelde wedstrijden 15px Doelpunt
Pos. Speler Club 15px 1. 2
Categorie:UEFA Europa League Categorie:Voetbal in 2022 Categorie:Europacupvoetbal 2022/23