De UEFA Women's Europa Cup 2026/27 is het tweede seizoen van dit tweede Europese voetbaltoernooi voor vrouwen georganiseerd door de UEFA. De competitie bestaat volledig uit een knock-outfase waarbij in elke ronde, ook de finale, wordt gespeeld in een thuis- en uitwedstrijd. De competitie begon op 26 augustus 2026 met de kwalificatierondes en eindigt op 1 of 2 en 8 of 9 mei 2027 met de heen- en terugwedstrijden van de finale.
BK Häcken is de titelhouder na het winnen van de vorige editie, maar kan deze titel niet verdedigen omdat ze zich voor de competitiefase van de UEFA Women's Champions League 2026/27 hebben geplaatst.
De winnaar plaatst zich automatisch voor de derde kwalificatieronde (via de kampioensroute) van de UEFA Women's Champions League 2027/28.
Toewijzing van deelnemende teams De deelnemende UEFA-lidstaten werden op basis van hun coëfficiënten gerangschikt, welke werden gebruikt om het aantal deelnemende teams per land te bepalen:
Landen tussen plek 8 en 13 en plek 18 en 24 hebben elk één team dat zich rechtstreeks kwalificeert De 31 teams die in de UEFA Women's Champions League 2026/27 zijn uitgeschakeld, stromen door naar de kwalificatierondes van de Europa Cup.
Alleen landen die een eigen (volwaardige) nationale vrouwencompetitie hebben konden zich inschrijven voor het toernooi. In het seizoen 2019/20 hadden 52 van de 55 UEFA-lidstaten een eigen competitie. Andorra (1 team spelend in Spanje), Liechtenstein (3 teams in Zwitserland) en San Marino (1 team in Italië) telden hierin niet mee. Teams uit Rusland werden uitgesloten van deelname wegens de Russische invasie van Oekraïne.
De gekwalificeerde teams staan hieronder weergeven, samen met hun UEFA-clubcoëfficiënt, gegroepeerd op basis van hun positie in de kwalificatierondes.
Gekwalificeerde teams Betekenis van de kleuren Winnaars van de tweede ronde plaatsen zich voor de knock-outfase Deze teams zijn uitgeschakeld +Tweede rondeTeam VfL Wolfsburg73.000 Eintracht Frankfurt28.000 Sankt Pölten26.000 Hammarby IF23.500 Sparta Praag21.000 SK Brann21.000 Ajax20.500 Real Sociedad14.999 Sporting CP13.000 PAOK8.000 Spartak Myjava6.000 Malmö FF5.933 PSV5.500 FCV Farul Constanța4.500 Rangers4.000 Heart of Midlothian2.550 Fenerbahçe2.500 HJK Helsinki2.000 Aqtöbe FK2.000 Czarni Sosnowiec1.600+Eerste rondeTeam Vålerenga21.000 Breiðablik15.000 Apollon Ladies FC12.000 RSC Anderlecht11.500 SFK 200011.000 FC Gintra10.500 FK Minsk9.000 Spartak Subotica9.000 Metalist 1925 Charkiv9.000 Rosenborg8.500 Fortuna Hjørring7.500 Torreense7.400 Feyenoord5.333 Brøndby IF4.500 Sturm Graz4.000 KFF Mitrovica4.000 Slovan Liberec3.299 FK Kolos Kovalivka3.000 SeaSters Odesa3.000 FH2.700 ŽNK Radomlje2.500 ŽNK Agram1.900 Hajduk Split1.900 Csíkszereda1.800
Rangschikking van nationale competities Voor de UEFA Women's Europa Cup 2026/27 kregen de nationale competities plaatsen toegewezen op basis van de UEFA-landcoëfficiënten uit 2025, waarbij rekening werd gehouden met hun prestaties in Europese competities vanaf het seizoen 2020/21 tot en met het seizoen 2024/25.
Naast de verdeling op basis van de landcoëfficiënten kunnen teams ook nog via andere manieren instromen, zoals hieronder vermeld:
(UCL) – Teams die zijn overgekomen uit de UEFA Women's Champions League 2026/27.
Nr. Land Coeff. Clubs Opm. 1 68.499 0 2 68.333 3 66.999 4 61.332 5 38.000 6 33.000 7 24.665 8 23.000 1 9 21.000 10 20.750 11 19.332 12 19.000 13 14.750 14 14.250 0 15 13.000 16 12.000 17 12.000 18 11.750 1 19 11.500 Nr. Land Coeff. Clubs Opm. 20 11.250 1 21 11.000 22 11.000 23 10.500 24 10.000 25 10.000 0 26 9.750 27 9.500 28 9.500 29 9.000 30 9.000 31 9.000 32 9.000 33 9.000 34 8.500 35 8.000 36 7.500 37 7.500 Nr. Land Coeff. Clubs Opm. 38 7.000 0 39 7.000 40 6.500 41 6.500 42 6.500 43 6.500 44 6.000 45 Noord-Ierland 6.000 46 5.500 47 5.500 48 5.000 49 5.000 50 4.000 51 1.000 GR - DNE - GC - -
DNE - Deed niet mee GR - Geen rangschikking GC - Geen nationale vrouwencompetitieseizoen 2025/26.
Speeldata en lotingen Alle lotingen vonden plaats in het UEFA-hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland.
+FaseDatum lotingHeenwedstrijdTerugwedstrijd1e kwalificatieronde11 augustus 202626 en 29 augustus 20262 september 20262e kwalificatieronde4 september 202623 en 26 september 202630 september 2026Achtste finales2 oktober 202628–29 oktober 202610–11 november 2026Kwartfinales3–4 februari 202710–11 februari 2027Halve finales23–24 maart 202731 maart en 1 april 2027Finale1 of 2 mei 20278 of 9 mei 2027
Kwalificatierondes Deelnemende teams Door naar de knock-outfase van de Europa Cup
Tweede kwalificatieronde (32 teams) SK Brann PSV Sparta Praag Czarni Sosnowiec Ajax VfL Wolfsburg Eintracht Frankfurt Sankt Pölten Real Sociedad Heart of Midlothian FCV Farul Constanța Aqtöbe FK Fenerbahçe HJK Helsinki PAOK Spartak Myjava Sporting CP Hammarby IF Malmö FF Rangers Eerste kwalificatieronde (24 teams) Rosenborg Feyenoord Sturm Graz Slovan Liberec FK Kolos Kovalivka * Fortuna Hjørring FH Spartak Subotica ** FK Minsk RSC Anderlecht ŽNK Radomlje ŽNK Agram Csíkszereda Metalist 1925 Charkiv Apollon Ladies FC Breiðablik Hajduk Split SFK 2000 FC Gintra KFF Mitrovica Torreense Vålerenga SeaSters Odesa Brøndby IF * Vorskla Poltava eindigde als derde in de Oekraïense vrouwencompetitie en kwalificeerde zich daarmee voor de eerste kwalificatieronde van de UEFA Women's Europa Cup, maar het verkreeg echter geen UEFA-licentie vanwege hun financiële problemen. Daarop werd hun ticket doorgeschoven naar de nummer vier FK Kolos Kovalivka. ** Rode Ster Belgrado werd kampioen van de Servische vrouwencompetitie, waarmee ze zich kwalificeerden voor de tweede kwalificatieronde (kampioensroute) van de UEFA Women's Champions League 2026/27, maar het verkreeg geen UEFA-licentie. Daarop werd hun plaats ingenomen door TSC Bačka Topola en in hun plaats kreeg Spartak Subotica als nummer drie van de competitie het ticket voor de UEFA Women's Europa Cup.
Eerste ronde De loting voor de eerste ronde vond op 11 augustus 2026 plaats. De heenwedstrijden werden op 26 en 29 augustus gespeeld en de terugwedstrijden werden op 1 en 2 september 2026 gespeeld. De winnaars kwalificeerden zich voor de tweede ronde.
Wedstrijden
Tweede ronde De loting voor de tweede ronde vond op 4 september 2026 plaats. De heenwedstrijden werden op 23 en 26 september gespeeld en de terugwedstrijden worden op 30 september 2026 gespeeld. De winnaars kwalificeren zich voor de knock-outfase, waarin de achtste finales de volgende ronde zijn.
* Deze wedstrijden werden na de oorspronkelijke loting omgedraaid.
Wedstrijden
Externe link Officiële website
Categorie:Europacupvoetbal 2026/27 Categorie:UEFA Women's Europa Cup